8 серпня у місті Бердянськ відбувся захід “Велопарад дівчат у Бердянську”. Нехай було створено трішки заторів, але на цей час місто наповнилось красою та натхненням.
В рамках заходу близько сотні учасниць проїхались Бердянськом у супроводі велосипедних патрулів та патрульної поліції.
Збір та старт велопараду був біля ТЦ «Екватор», після чого велосипедистки відправились за маршрутом в 5,7 кілометрів до Приморської площі.
Організатори окремо наголосили на важливості дотримання дистанції у 1,5 метри між велосипедистами та автомобілістами на дорозі. Адже саме така дистанція вважається правильною, задля безпечного пересування. Для просування цієї ідеї авто патрульної поліції було із наліпкою «1,5 метри поваги».
Велопарад дівчат — це захід, який популяризує безпечне та комфортне пересування містом. Жінок-велосипедисток менше на дорозі, через їх страх виїжджати на вулиці, на яких відсутня велосипедна інфраструктура. Тому цей захід покликаний показати владі міста та його жителям тих, для кого потрібно розвивати велосипедну інфраструктуру.
Традиційний дрескод для вело параду дівчат – CycleChic (велосипедний шик). Цей стиль виник на противагу уявленню про їзду на велосипеді як таку, що потребує спеціального екіпірування і підходить не для всіх випадків. Натомість закликають приймати велосипед як «нормальний», посвякденний засіб, яким можна користуватися і в діловому костюмі, і в сукні.
Захід «Велопарад дівчат у Бердянську» пройшов у межах проекту «Взаємодія поліції та громади задля підвищення безпеки велосипедистів на дорогах Мелітополя та Бердянська», який реалізується громадською організацією «Спільно HUB» за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.